Mohammadreza

مهندس محمدرضا مداح الحسینی

سلام دوستان عزیز :
مهندس محمدرضا مداح الحسینی هستم، فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران و دارای سابقه‌ی 30 ساله در کارهای اجرایی، نظارتی و ساختمانی بوده و بخشی از فعالیتهایم را در شرکتم بعنوان مدیرعامل شرکت گهرساز کرمان جهت کارهای اجرایی و عمرانی استان کرمان گذراندم.
پس گذشت سالها فعالیت در کارهای اجرایی، نظارتی و ساختمانی روزبروز علاقه خودم را در این زمینه کاری کمتر می دیدم و بیشتر به کارهای روانشناسی مثبت در کنار کارهایم تمایل داشتم. زمانی متوجه بیشتر این نوع تضادهای رفتاری در کارم شدم که دوره مربیگری الگوهای رفتاری مدل DISC را گذراندم.
با آموزش دیدن و گذراندن دوره های مربیگری رفتارشناسی مدل دیسک DISC و همچنین مربی استعدادیابی مدل کلیفتونClifton موسسه گالپ آمریکا تازه متوجه استعدادهای درونی خودم شدم. در همین رابطه علت تضادهای رفتاری من در رابطه با رشته عمران و فعالیتهای کارهای اجرائیم و اینکه چه دلیلی دارد علی رغم رشته تحصیلی که وارد این شغل شده بودم با خودم هماهنگی ندارد و یک چیزی این وسط هست که منو بابت این شغلم دلگرم نمیکنه!!!

 بخاطر همین موضوع بود که بیشتر در مورد تفاوتهای رفتاری مهندسین با مدل DISC تحقیق کردم. دوره های الگوهای رفتاری با مدل DISC را در بین مهندسین و خانواده ها در تهران، شیراز و استان کرمان برگزار کردیم و اطلاعات بیشتری در زمینه رفتارهای مهندسین و استعدادهای آنها کسب نمودم.تازه متوجه شدم اکثریت خانواده ها و مهندسین از رفتارهای خودشان و دیگران هیچ آگاهی و اطلاعی ندارند و حتی دلیل نبوغ و استعداد ذاتی خودشان را هم تا حالا نتوانستند شناسایی کنند. بهمین دلیل هست که اکثریت افرادی که وارد یک رشته تحصیلی و شغلی میشوند تمایل کاملی به آن حرفه ندارند و از کارشان لذت نمیبرند و یکجوری در واقع این کار تحمیلی شده است.!!!

اکنون رسالت من چیست!!

بنابراین رسالت خودم را بدلیل عشق و علاقه ام به جامعه مهندسی و خانواده ها در این مورد دیدم که بتوانم انجام وظیفه در رابطه با خدمات آموزشی جهت شناخت رفتارهای مهندسی با مدل DISC و استعدادیابی مهندسین جهت کارایی بیشتر آنها در کارها و پروژها و مدیریت کارهایی که در دست مهندسین رهبری و مدیریت میشود و خانواده هایی که تمایل دارند استعداد فرزندانشان را بهتر شناسایی کنند، به بهترین نحوه ممکن انجام دهم. با نگاهی نوین و آگاهانه به رفتارهای مهندسین و خانواده ها، آنها را با مدل دیسک به طور جامع تحلیل کرده و به آنها کمک می‌کنم که از خودشان آگاه شوند و در تعامل با دیگران بهبود یابند.
هدفم کشف استعداد فرزندان خانواده ها و پیشرفت آنها است. من به عنوان یک نویسنده و محقق در زمینه رفتارشناسی مهندسین، به دنبال آگاهی پیدا کردن مهندسین از رفتار خودشان و استعدادهای داخلی‌شان هستم تا آنها بتوانند به کارآمدی بیشتری دست یابند و در محیط کاری بهتر واکنش نشان دهند.با آگاهی پیدا کردن مهندسین از رفتار خودشان مطابق مدل دیسک و تعامل بهتر با دیگران، به ارتباط موثر مهندسین با پرسنل کاری خودشان در شرکتهای خصوصی، ادارات و سازمانها کمک کنم. همچنین با کشف استعداهای نهفته درونی مهندسین مطابق مدل کلیفتون، سطح کارایی آن‌ها را ارتقا می‌دهم.
از دید من، هر مهندسی که به شکل مناسب در بستر مهارت‌های و استعدادهای خودش باشد، می‌تواند به بهبود شرایط جامعه و جامعه‌ی انسانی کمک کند. به همین دلیل، رسالت من به دنبال کشف و پرورش استعدادهای مهندسان جوان است و در راستای آن، ارائه آموزش‌های کاربردی و مفید در اختیار آنهاست. همچنین، به عنوان یک روانشناس مهندسی، بهترین راه‌حل‌های رفتاری را برای ارتقای کارایی و اثربخشی مهندسان در شرکت‌ها و سازمان‌ها پیشنهاد می‌دهم.
به علاوه، همیشه در تلاش هستم تا با ارائه آموزش‌هایی در زمینه‌های مختلف، به بهبود فردی و اجتماعی افراد کمک کنم و از طریق سایت گنج زندگی، اطلاعات کاربردی و مفیدی در اختیار عموم قرار دهم.
به عنوان عضوی از نظام مهندسی استان کرمان افتخار میکنم که در زمینه های نظارت، طراحی و اجرا فعالیت دارم. موسس سایت گنج زندگی میباشم که با هدف بالا بردن سطح آگاهی مردم از خودشان و قوانین زندگی راه اندازی شده است. با توجه به آموزش‌های رفتاری و قوانین انرژی هستی، به همراه تیم خود در سایت گنج زندگی سعی می‌کنم تا به بهبود فردی مهندسین شاغل در شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک کنم و آن‌ها را به سمت رسیدن به حال خوب در زندگی هدایت کنم.
با توجه به تلاش‌های بی وقفه‌ی من در جهت کشف استعدادهای خودم و دیگران، از اینکه بتوانم به عنوان یک مشاور، مربی و نویسنده، در راستای پیشرفت مهندسین کشور به کارم ادامه بدم، بسیار خوشحالم. من به دلیل علاقه‌ی خود به مهندسی، همیشه سعی کرده‌ام با مهندسین در ارتباط باشم و با توجه به تخصص‌های خود، به آن‌ها کمک کنم تا به بهترین نحو ممکن در کارشان پیشرفت کنند.
در نهایت، به عنوان یک مربی، تلاش خود را برای بهبود فردی و توسعه شخصیت مهندسین در شرکت‌ها و سازمان‌ها، به عنوان یک راهکار برای رسیدن به اهداف شخصی و حرفه‌ای شان، ادامه خواهم داد. به همین دلیل، با توجه به آگاهی از رفتارهای مدل دیسک DISC و استعدادهای خودشان با مدل کلیفتونClifton ، به آن‌ها کمک خواهم کرد تا به بهترین نحو ممکن در کارشان پیشرفت کنند و به اهداف خود برسند.
من عاشق طبیعت، نقاشی، موسیقی و کوهنوردی هستم و در کنار این علاقه به کشف استعدادهای مهندسین، با توجه به آگاهی پیدا کردن آن‌ها از رفتار خودشان مطابق مدل دیسک و تعامل بهتر با دیگران، بر این باورم که این فرایند می‌تواند بهبود فردی مهندسین شاغل در شرکتها و سازمانها را به همراه داشته باشد.
من از سایت گنج زندگی برای به اشتراک گذاری دانش خود بصورت مقاله، پادکست، ویدئوهای آموزشی، تجربیات و مقالات در حوزه‌های رفتارشناسی، استعدادیابی و مهندسی استفاده می‌کنم. با ایجاد این سایت، به تمام مهندسین کشور پیشنهاد می‌کنم که به عنوان یک فرد آگاه از رفتار خودشان، به دنبال توسعه و پیشرفت خودشان باشند. هدف اصلی این سایت، افزایش سطح آگاهی مردم از خودشان و قوانین زندگی است.
با توجه به اینکه همواره به دنبال رشد و تعالی هستم، به شما تضمین می‌کنم که با استفاده از مدل‌های رفتاری DISC و کلیفتون و دانش خود در زمینه مهندسی و رفتارشناسی، می‌توانم به شما کمک کنم تا به بهترین نتیجه در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود برسید. در صورت تمایل به همکاری و یا ارائه خدمات مشاوره‌ای، با عضویت درسایت گنج هستی این افتخار را به ما بدهید تا در کنار همدیگر یک قبیله فکری با نگاهی متفاوت جهت رشد و تعالی خانواده ها و مهندسین ایجاد کنیم. می‌توانید جهت خدمات مشاوره ایی و موارد دیگر با من تماس بگیرید.

دوستدار شما: مهندس محمدرضا مداح الحسینی

دوره های ارائه شده توسط این مدرس